loading...

Ochrona Środowiska

„Przywróć naszą Ziemię”.
Konkurs- „Przywróć naszą Ziemię”

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypadł na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musiało przenieść się do świata wirtualnego. W naszej szkole również postanowiliśmy włączyć się obchody. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji wychowawcy przeprowadzili zajęcia o tematyce ekologicznej. Zaprosiliśmy naszych uczniów klas IV- VII do udziału w konkursie plastyczno-ekologicznym  „Zrób coś ładnego prawie z niczego”.
Chętni uczniowie mieli wykonać dowolną pracę przestrzenną z surowców wtórnych przeznaczonych do recyklingu np.: kubeczki po jogurtach, butelki plastikowe lub szklane, stare kartony lub gazety opakowania po prezentach, rolki papieru toaletowego, kapsle, zakrętki, cokolwiek co mieli  w domu i jest materiałem przeznaczonym do recyklingu!
Cele konkursu:
1.Podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami.
2.Kształtowanie wyobraźni plastycznej, kreatywności.
3.Prawidłowe użycie narzędzi, technik i form.
Jesteśmy mile zaskoczeni pracami uczniów, pomysłów mieli co nie miara. Wpłynęło ponad 30 prac . W nagrodę każdy zaangażowany uczeń otrzymał cząstkową ocenę wzorową z zachowania oraz cząstkową ocenę celującą z geografii lub biologii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
 Przedstawiamy galerię prac:

konkurs-dzien_ziemi (1)
konkurs-dzien_ziemi (2)
konkurs-dzien_ziemi (3)
konkurs-dzien_ziemi (4)
konkurs-dzien_ziemi (5)
konkurs-dzien_ziemi (6)
konkurs-dzien_ziemi (7)
konkurs-dzien_ziemi (8)
konkurs-dzien_ziemi (9)
konkurs-dzien_ziemi (10)
konkurs-dzien_ziemi (11)
konkurs-dzien_ziemi (12)
konkurs-dzien_ziemi (13)
konkurs-dzien_ziemi (14)
konkurs-dzien_ziemi (15)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15